Nie widać karty po podłączeniu przez raiser

Witam, przyszły dziś risery wersja 10c włożyłem kartę w riser zabezpieczyłem plastikowym zatrzaskiem podłączyłem zasilanie do karty 8 pin i 6 pin podłączyłem 6 pin do risera wszystko bez przejściówek podłączyłem usb 3.0 do risera i do pci expres x1 do płyty w pci x16 dioda na riser miga wentylator karty chodzi a w menadżerze urządzeń karty nie ma. Próbowałem w inny slot też nic. Sprawdziłem trzy risery na wszystkich to samo. Na płycie są dwie karty gtx 1080ti a przez raiser miał być podłączony radeon r9 290 i jeszcze jeden gtx 1080ti. Może coś źle robię proszę o pomoc. Jak nie używam risera to kartę widać. Płyta msi x79a gd 45 8d i7 3930k 16 gb kingston predator 256 gb samsung evo 1tb wd blue corsair 500r 3x gtx 1080ti i radeon r9 290 zasilacz corsair ax 1600i. Jak zamontowałem trzy gtx 1080ti w obudowie to temperatury sięgały na jednej karcie 80 stopni mimo undervoltingu i 11 wentylatorów więc zamówiłem stelaż na osiem kart oraz trzy risery. Obecnie dwa gtx kopią w mojej budzie a trzeci u syna w kompie. Chciałbym aby wszystkie stanęły na stelażu lecz na przeszkodzie stoją risery. System win 10 takie mam risery - http://allegro.pl/riser-pci-e-010c-usb- … 25829.html Karty sprawne porty pci expres sprawne sprzedawca twierdzi, że sprzedał tysiąc sztuk i tylko jedna reklamacja. Więc nie wiem co dalej może na pustą płytę pojedynczo instalować. Czy w biosie wprowadzacie jakieś zmiany.

Witam musi pan koniecznie wyciągnąć to z obudowy po pierwsze.
Następnie musi pan włączyć dekodowanie 4g dla płyty gl ponieważ więcej jak 3 kart nie będzie widzieć chyba ze takowa nie ma.

Dziękuje za szybką odpowiedz. Jak dojdzie stelaż to od razu przeniosę. Dekodowania 4g chyba nie mam.

A jest możliwość przełączenia wszystkich portów na pcie 1x na tej płycie

Dekodowania na pewno nie ma mogę tylko włączyć lub wyłączyć pci ex gen 3 jak podłączałem riser miałem włączone teraz spróbuje wyłączyć

Mam sześć gniazd na płycie pci ex z czego tylko jedno 1x1

Spróbuj gen1 może będzie ok

Tak zrobię jak przyjdzie rama.

Wszystko działa okazało się, że źle podłączyłem riser do płyty i uszkodziłem kartę dlatego nie było jej widać.